Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

” Birini aklınızdan silebilirsiniz ama onu kalbinizden atmak başka bir hikayedir. ” Eternal sunshine of the spotless mind…

eternal-sunshine-of-the-spotless-mind-Masterpiece

Gel gelelim bugünün filmine. Nereden aklıma geldi bilmiyorum ama üzerimde güzel izler bırakan filmlerden bir tanesi olur kendisi. Jim Carrey ve Kate Winslett’ ın başrollerini paylaştığı 2004 yılında beğeniye sunulmuş olan film işlenilen hikaye bakımından hafızalarda oldukça etkileyici bir yer edinmiş. En  iyi özgün senaryo Oscar’ ı ve daha birçok ödüle layık görülmüştür.

 

Şöyle bir düşünsenize birini çok seviyorsunuz, ayrılığın eşiğine geliyorsunuz, birbirinize katlanamamanıza rağmen arada bir bağ olmuştur ya hani artık adına alışkanlık mı denir yoksa hastalık derecesinde sevmek mi denir bilmiyorum ama bir türlü yollarınızı ayırmayı başaramıyorsunuz.

Peki, hafızanızı sildirebilseydiniz? İyi ya da kötü hiçbir şey kalmayacak olsaydı aklınızda. Ne kadar güzel geliyor kulağa öyle değil mi. Belki de buna Eternal Sunshine of the Spotless Mind’ ı izlemeden karar vermemek gerekiyor.

Frued’ un da dediği gibi bir insanın size neler yaptığını unutabilirsiniz ama nasıl hissettirdiğini unutamazsınız. İşte bu film tam da böyle bir film. Unutmak yeterli kalıyor mu  ya da unutmak, o insanı tekrar gördüğünüzde hibir şey hissetmemenizi sağlayabilir mi? Sanırım kısırdöngü tam da böyle başlıyor. Film arşivimde en iyiler arasında yerini alan ve size de ısrarla tavsiye edebileceğim bir film.

Şimdiden iyi seyirler  🙂