Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Rosense Gül Suyu

Herkese merhabalar, aslında bugün farklı bir konuya değinecektim fakat tesadüfen Rosense gül suyu üzerine Rosense ‘ in güzellik uzmanı Aysel Hanım ile  sohbet etme şansım oldu.

Kendisi Rosense ürünleri hakkında bilgi verdi. Bunun yanında bana gül suyunun faydalarından bahsetti. Faydalarından bahsetmeden önce Rosense hakkında şunu belirtmek isterim ki ben de bu markanın gül suyunu ya da diğer ürünlerini tavsiye üzerine kullanmaya başladım. Hepimiz biliyoruz ki genel anlamda ucuz olan ürünlerinin kalitesiz olduğu yönünde bir algı oluşmuş durumda.

rosense gül suyu

Tabi ki piyasaya baktığınız zaman maalesef bunu destekleyen birçok kozmetik markası mevcut. Bu konuyu Rosense adına bende çok merak ediyordum. Bu kadar güzel ve fayda sağlayan ürünler nasıl bu kadar ucuz olur diye.

Bu merakımı da Aysel Hanım bugün gidermiş oldu.

Rosense’ in bu kadar uygun fiyatlarının olmasının en büyük sebebi Gülbirlik adındaki kooperatif desteğiyle Türkiye’ de satışa sunuluyor olması. Kâr amacı gütmeksizin üreticiden tüketiciye en uygun fiyatla ulaştırmak.

Aslında markanın birçok ele alınabilecek ürünü söz konusu ama ben  gül suyundan başlamak istedim. Faydalarını sıralamak gerekirse;

  • Doğal toniktir, gözenekleri sıkılaştırır.
  • Rahatlatıcıdır, stresi azaltır.
  • Cildin yaşlanma ve kırışma sürecini geciktirir.
  • Gözaltı morluklarını ve şişiklerini giderir.
  • Kan dolaşımını hızlandırır ve selülite karşı kullanılabilir.
  • Diş etlerini güçlendirir ve ağız kokusu için gargara olarak kullanılabilir.
  • Şampuanınıza biraz karıştırdığınızda , saçınızın uzamasına ve güçlenmesine yardımcı olur.
  • Sivilceleri doğal yoldan kurutmanıza yardımcı olur.
  • Kokusu dikkatinizi toplamaya yardımcı olur.

Kısaca faydaları saymakla bitmiyor. Mesela psikologların muayenehanelerinde  gül kokusunu tercih etmelerinin en büyük sebeplerinden bir tanesi rahatlatıcı etkiye sahip olması ve dikkatinizi toplamanıza yardımcı olması. Ayrıca Rosense gül suyunun içilebildiğini biliyor muydunuz? Ben bilmiyordum 🙂 Enfeksiyonlara da iyi geldiği söylenen gül suyu tam bir mucize sanırım.

Ben bugüne kadar gül suyunu sadece gece yatmadan önce cilt temizliğim için kullanıyordum. Sanırım bu yazım için yaptığım araştırmadan sonra ve edindiğim bilgilerle evin her köşesinde gül suyuna yer açacağım. 🙂

Size de şiddetle tavsiye ederim.