Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

İş Görüşmesine Gidiyorum Part – 1

Herkese günaydın 🙂 Şu günlerde hem sizin için tabi ki hem de kendim için iş görüşmesi mülakatlarıyla ilgili ayrıntılı bir araştırma içerisindeyim. Bu araştırmayı yayımlamadan önce iş görüşmesine gidiyorum part -1 yazısı ile görüşmelerde ne giysek sorusunda biraz olsun size yardımcı olmak istedim.

Aslına bakarsanız ben sadelikten yana biri olduğum için bu yazı size ne kadar yardımcı olur bilmiyorum ama en azından bir fikriniz olur. Özellikle ilk iş görüşmesine gideceksiniz daha da yardımcı olacaktır.

Sanırım benim için vazgeçilmez olan beyaz basic bir t-shirt ile başlayalım.

Mango Basic Beyaz T-shirt 59,99

Mango Basic Beyaz T-shirt
59,99

Hiç tereddütsüz söyleyebilirim ki beyaz t-shirt hayat kurtarır. Gerek günlük hayatınızda gerek bu tarz ciddi görüşmelerde uygun kombini yakaladığınız sürece sizin için de eminim vazgeçilmez olacaktır. Hem rengi nedeniyle daha uygun olacaktır hem de rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Sizi bilmem ama benim için iş görüşmesi demek anında kırışan ve rahatsız gömleklerden ibaret değil ve tabuları yıkma vakti diyorum.

Bununla birlikte kot pantolonlara olan ön yargı da cabası, bana fikrimi soracak olursanız görüştüğünüz kişi kıyafetini ne kadar iyi bir markaya sahip olduğuna ya da ne kadar göz alıcı durduğuyla ilgilenmiyor. Zaten prezentabl kelimesini yanlış anlamış bir toplum olarak bunu bastırarak belirtmek istiyorum ki…

Mango Mum Jean 99,99

Mango Mum Jean
99,99

Prezentabl, şık şıkır allı pullu ya da mini etekler veya fashion week havasında iddialı kıyafetleri kastetmiyor. Bu kelime ile belirtilmek istenen hafif bir makyaj ile yüzünü canlandırmış, temiz ve ütülü kıyafetlere sahip bakımlı biri.

Bu nedenle ben bu beyaz t-shirtün altına bir mum jean tercih ettim. Ama bu sizin hangi pozisyon için başvuracağınıza da bağlı. Tabi şuna da dikkat çekmek gerekir kot derken koyu renk ve dikkat dağıtıcı detaylardan uzak olması önemli. Mesela çok büyük bir holdinge yani ciddi anlamda ağır kıyafeler giyilen bir kuruma başvuru yaptıysanız mum jean yerine yaptığım tercih siyah dar kesim kumaş pantolon oldu.

Mango Pantolon 65,99

Mango Pantolon
65,99

Ve son olarak kombini tamamlamak adına tabi ki benim yine vazgeçilmezlerim arasında yerini almış olan blazer siyah ceket. Blazer ceketi de hem günlük hayatta hem de bu tarz görüşmelerde kullanmayı çok severim. Şıklığından şüphe etmediğim parçalardan bir tanesi.

Neden böyle tercihler yaptım diye sorarsanız eğer sizde benim gibi iş görüşmesine gitmeden yorulmak istemeyenlerdenseniz. Yani sırf kıyafetiniz gereği topuklu ayakkabıyı çıkartmayayım diye arnavut kaldırımlarda ya da Zincirlikuyu’ da metrobüs kalabalığı arasında kendinizi heba etmek istemiyorsanız. Bu tercihimin altına en rahat spor ayakkabınızı çekip özgürce yola koyulabilirsiniz. İş görüşmesi yapacağınız yere yaklaştığınız zaman en yakın lavabo ya da en kuytu köşeye geçip ayakkabılarınızı değiştirebilirsiniz 🙂

Mango Blazer Ceket 199,99

Mango Blazer Ceket
199,99

Bu kıyafetin altına nasıl bir ayakkabı giymeliyim derseniz benim tercihim siyah stilettodan  yana, ister mum jean ile ister siyah dar kesim pantolonunuzla gayet sade ve şık bir çizgi oluşturacağınıza inanıyorum. Yine çok mu çok sadeyim 🙂

Benim tercihlerim böyle ufak tefek aksesuarlarla renklendirebilirsiniz ki bu konuya diğer yazımda ayrıntılı olarak değineceğim. Bu arada benim gibi parfümünüzle duş almayın olur mu 🙂 Ve oldukça ferah ve hafif bir koku tercih etmeye çalışın. Hadi alalım şu işi 🙂

Başarılar…

MangoOnlineSatış