Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Lotta 23 Tattoo & Coffee

Herkese günaydın… 🙂 Fazla gezmeli tozmalı ve özlediğim herkese vakit ayırabildiğim bir hafta sonundan sonra sendromsuz bir Pazartesi gününe uyandım. Tabi bunda  gezdiğim ve sizinle de paylaşmak için can attığım mekanların da payı çok yüksek. İşte onlardan bir tanesi olan Lotta 23 Tattoo & Coffee.

Kadıköy Moda’ da gezinirken arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittiğimiz kendine özgün bir kafeden bahsetmek istiyorum. Daha öncesinde Nişantaşı’ nda moda tasarımı üzerine çalışan Başak Tarkın’ ın  hayallerinin peşine düşmesiyle can bulan bir mekan.DSC_7689

 

 

Ufak ve şık dizaynının yanında bir o kadar sade olan mekan Başak Hanım’ ın moda sektöründeki yaratıcılığının izlerini de taşıyor diyebiliriz.  Yoğun olarak beyaz rengin kullanıldığı kafede, reçetesi Başak Hanım’ a ait özel kahvelerin kokusuyla da huzuru yakalamanızı sağlıyor.

IMG_0082blog-1024x683

 

 

Bunun yanı sıra kafemizde ufak da bir sürpriz var. Mekanın içinde Başak Hanım’ ın eşi Uğur Hasekin’ inde dövme stüdyosu bulunuyor. Mekanda cam bir bölme ile ayrılmış olan stüdyo, siz kahvenizi yudumlarken, bir yandan da dövme yaptıran müşterileri seyredebilirsiniz. Tabi izinleri dahilinde. Uğur Bey’ in dövme konusundaki hassasiyeti de beni son zamanlarda dövmeye karşı olan sempatimle daha da cezbetti. Uğur Bey randevusuz çalışmıyor ve eğer dövme yaptırmak istiyorsanız hazır ya da daha önce yapılmış bir dövmeyi size yapmıyor siz ona hikayenizi anlatıyorsunuz ve geri kalan kısmı Uğur Bey’ in yaratıcılığına bırakıyorsunuz. Bana oldukça heyecan verici geldi.

 

Hem göze hem mideye hitap eden mekanda Başa Hanım’ın yaptığı  kek ve pastalardan da denemeden geçmeyin derim. Lotta 23 Coffee sabahları saat 10.30’da açılıyor, akşam saat 22.00’a kadar hizmet veriyor. Bir tek Pazar akşamları saat 20.00’da kapanıyor ve Pazartesi günleri tüm gün kapalılar.

Benim yolum Kadıköy’ e düştüğünde uğramadan geçemeyeceğim bir mekan oldu.  Hiç olmazsa günlük Türk kahvesi klasiğim  için tam benlik. Keşke bu kadar geç kalmasaydım demeden yapamayacağım.