Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Konak Cafe Galata

Herkese merhabalar, Salı gününün yarısını da geride bıraktığımıza göre hafta sonu planlarımıza yavaş yavaş başlayabiliriz sanırım. Aslında neredeyse birçok kişinin bildiği Konak Cafe Galata’ dan bahsetmek istiyorum size.

IMG_6097

Geçtiğimiz hafta onu özlediğim o serin havanın etkisiyle kendimi sokaklara attım ve  arkadaşımı da kolundan sürükleyerek İstiklal caddesinin kalabalığında boğulmaktansa manzarada boğulmayı yeğledim.

IMG_6099

Tam anlamıyla Galata’ ya yakışır bir kafe olmuş bence kendileri. Geçmişine baktığınız zaman Nişantaşı’ ndaki Konak Pastanesi’ nin devamı niteliğinde olarak düşünülmüş. Fakat Konak Cafe Galata’ nın menüsü  geniş tutulmuş ve oldukça lezzetli olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

FullSizeRender (11)

Bana yaşattığı etkiye değinmek gerekirse, mekanın terasının güzelliğini zaten tartışmıyoruz  ama  müzik tercihi ve iç  dekorasyon için kullanılan eşyalar ve tabi ki camın arkasından izlediğiniz deniz manzarası da kış ayları için oldukça güzel ve sizi kaçırdığınız eski İstanbul günlerine  götürüyor.

Günün hangi saatinde yolunuz düşer bilmiyorum ama benim size tavsiyem akşamüstü gitmeniz olur. Güneşin batışını izlemek hiç bu kadar göz alıcı olmamıştı benim için. Sizin için amatörde olsa bu görüntüleri fotoğraflamaya çalıştım umarım beğenirsiniz.