Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

İş Görüşmesine Gidiyorum – Part 3

Herkese merhaba, bugün yine kaldığımız yerden devam ediyoruz . Kıyafet, aksesuarlar derken sıra mis kokumuza karar vermeye geldi. İş Görüşmesine Gidiyorum – Part 3′ de mis kokular hakkında ufak tefek tavsiyelerde bulunacağım 🙂

Parfüm dediğiniz zaman benim için dünya duruyor. Çünkü ben kokunun her şey için çok önemli olduğuna inanıyorum. Bu illa ki insanlar olmak zorunda değil, dikkat ederseniz bir mağazaya girdiğinizde sizi güzel bir koku karşılıyorsa ruh halinize de yansıyor ve oradan çıkmak istemiyorsunuz ya da daha mutlu oluyorsunuz ve mağaza daha çekici bir hal alıyor. Bunu Twist mağazalarında bir deneyin çünkü her girdiğimde çok güzel kokuyor.

 

Tabi her şeyin iyisi ve kötüsü olduğu gibi kokunun da iyisi kötüsü olabiliyor. Kötü kokudan kast ettiğim şu ki ; bir iş görüşmesine giderken her zaman daha fresh daha çiçeksi ve hafif kokular tercih etmeli ve baharatlı parfümleri eğer çok yoğunsa bir kenara bırakmalıyız. Örnek vermek gerekirse mesela, benimle iş görüşmesi yapacak olsanız ve çok yoğun bir koku kullanmış olsanız, ben iş görüşmesini uzun süre devam ettiremem ve size odaklanamam. Bunun nedeni ise migrenim var ve yoğun kokulara karşı aşırı hassasım, baş ağrısı ve mide bulantısı gibi geri dönüşleri oluyor bende.

Uzun lafın kısası bu tarz şeyleri göz önünde bulundurmak çok önemli.

Ben sizin için kendi favorilerimden birkaç koku seçtim.İşte bahsettiğim hafif  kokulardan bir tanesi. Hem hafif, hem çiçeksi ve biraz tatlımsı bir kokuya sahip. Normalde şekerli kokulardan çok hoşlanmam ama Versace’ nin bu parfümünde yoğunluğu çok yok. Ayrıca tam bir beyaz ten kokusudur. Fiyat olarak da en uygunlarından. Esmer tenler için de yine Versace’ nin Crystal Noır tavsiye edilebilir.

versace-bright-crystal-edt-90-ml-977Sıradaki koku ise en iyi parfümlere sahip markalardan bir tanesi olan Burberry’ den. Burberry’ nin çok yeni sayılmayan ama yeni diyebileceğimiz parfümü Burberry My.  Kendisi Burberry’ nin en beğenilen parfümlerinden. Çekici bir kokusu olduğu kesin keşke fiyatı da o kadar çekici olsaydı diyorum ama kalıcılığı için o fiyata değer sanırım.

burVe sıradaki parfümümüz ise Jo Malone… Sanırım en iyi seçeneklerden bir tanesi. Jo Malone diğerlerine nazaran biraz daha farklı özellikle son geliştirdiği kullanım şekli herkese hitap edecek türden. Jo Malone parfümleri için belli bir seri olmaksızın birçok kokusu bir arada satılıyor ve onları karıştırıp kendi kokunuzu oluşturabiliyorsunuz.  Evet, bu biraz riskli ama bana  fazla yaratıcı bir tercih nedeni olarak geldi.  Eğer bir seri tavsiye etmek gerekirse de bu kesinlikle Noir olabilir. Ayrıca fiyat olarak biraz pahalı bir tercih diyebilirim. Türkiye’ de belirli alışveriş merkezlerinde bulabiliyorsunuz.

parf

Benim önerilerim bunlardan oluşuyor. Umarım denediğiniz herhangi birini severek kullanırsınız. Mis kokulu günleriniz olsun…. 🙂