Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

 Ot Kafe & Değerli Eşyalar Dükkanı

Herkese merhabalar, bugün tatilin son günü ve içim bir buruk. Bazı şeyler hiç bitmemeli değil mi 🙂 Tatil dediğime bakmayın benim için yine çok koşturmalı geçen günler oldu.

OT KAFE VE DEĞERLİ EŞYALAR DÜKKANI

 

Batuhan Dedde ile söyleşi yapmak için buluştuğumuz OT kafeyi paylaşmak istedim sizinle.

Küçük ama bir o kadar şirin bir mekan olmuş ve yine duvarlarında oldukça sanatsal çalışmalar yerini almış. Eskiye nazaran kafeler kuru kuru oturup çay kahve yudumlanacak yerlerden ziyade göze hitap eden mekanlar olmaya başladı. Sanırım bir şeyleri dramatize etmenin dışına çıkma kararı alanlardan OT kafedekiler de. Mesela, Frida, Diego’ sunu bir yana bırakmış Niğde gazozla serinlemeye çalışıyordu ya da Mathilda, Leon’ un acısının üstesinden demli bir çay içip Küçük Prens ile dertleşerek geliyordu.

frida-mathilda

Karaköy’ de diğer OT kafelerden ziyade daha mütevazi olmayı tercih eden mekan, sakin bir ara sokağa kondurulmuş. Sokağın sakin olması ve kafa dinlemek, kitap okumak için oldukça müsait olması da avantajlarından bir tanesi.

kapinin-onu

Ayrıca OT kafenin ufak bir sürprizi de var. Mekanın alt katını vintage ürünlerin satıldığı bir dükkan yapmışlar. Değerli Eşyalar Dükkanı adını verdikleri dükkanda gerçekten çok şık ve farklı vintage ürünler var. Ben çok güzel bir vintage çanta edindim bile.

pusula

Galata’ ya giderken ya da Karaköy’ de  dolaşırken hem biraz soluklanmak hem de farklı bir şeyler bakınmak isterseniz OT kafeye bir uğrayın derim. Ayrıca çok şirin ve benim gibi çenesi düşük bir insanın bile sorularına sabırla cevap veren bir sahibi var. 🙂

canta

Güzel vakit geçirmeniz dileğiyle 🙂

DeğerliEşeyalarDükkanıInstagram