Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Bajrangi Bhaijaan

Herkese merhabalar, sonbahar gelmiş hoş gelmiş… Ne güzel değil mi yağmurlar, rüzgarlar, serin hava… Tabi sevmeyenler de olabilir ama ben ismimden midir bilinmez, oldum olası ilkbahar ve sonbahar aşığıyım. 🙂 Kitap okumak için film izlemek için en güzel havalar derken, geçen akşam uzun zamandır izlemek için fırsat kolladığım Bajrangi Bhaijaan’ ı   izledim.

tumblr_npnkzvzwuf1rf1aaoo1_400

 

Belki ben geç keşfettim ama en azından keşfettim. Sanırım son zamanlarda koşulsuz sevgiden, iyi niyetten o kadar uzak kaldık ki böyle filmleri izleyince bize çok ütopik geliyor.

 

Filmden biraz bahsedelim o zaman …

Son zamanlar da Hint sineması çok güzel yapımlara el attı. Belki de buna vesile olan baş kahramanlardan bir tanesi Amir Khan’ dır. İnanılmaz yapımların altında imzası olduğunu hepimiz biliyoruz.

harshaali-salman-nawaz

Yine bize Amir Khan’ ın filmlerini aratmayacak bir yapıma da Salman Khan imzasını atmış. Baş rolünü Kareena Koopar ile paylaştığı filmde oyunculuğu da oldukça başarılı. Ama filmin asıl kahramanı olan çocuk oyuncusu Harsaali Malhtora.

 

 

Filmin hikayesi doğuştan konuşma engeli olan altı yaşındaki  bir kızın tedavisi için annesi ile birlikte Pakistan’ dan Hindistan’a gitmeleri ve küçük kızın Hindistan’ da kaybolup, annesinin bunu Pakistan’ a vardığında fark etmesi ile başlıyor.

images-1

 

Tabi iki ülke arasında yaşanan problemlerde ailenin çocuklarını aramasına oldukça fazla engel oluyor. Küçük kızın ise yolunun Bhaijaan ile kesişmesi ile her şey değişiyor.

Böylelikle Bhaijaa’ nın küçük kızı anlama çabası ve ailesine kavuşturma isteği ile eğlenceli ve bir o kadar duygu dolu günler izleyicilere sunuluyor.

bajrangi-bhaijaan-2015-turkce-altyazili-izle-576

 

Hep dediğim gibi çok bir ayrıntıya girip filmin  heyecanını kaçırmak istemiyorum. Çünkü her sahnesi izlenmeye değer. Sevgi, merhamet ve iyi niyet o kadar güzel yansıtılmış ki, gözlerinizi dolduracak hatta hüngür hüngür ağlatacak bir film.

Film için övgülerimi yazmaya kalksam çok uzun sürecek biliyorum. Özellikle küçük kız rolünü oynayan Harshaali için ne desem boş. Hiç konuşmadığı halde duygularını bu kadar iyi ifade edebilmesi bir çocuk için kolay olmasa gerek.

2-aaj-ki-party-bb

Geri kalanı sizin takdirinize bırakıyorum ve daha yaşını doldurmamış bebekleri bile insanlardan sakınmak zorunda bırakıldığımız şu günlerde, umarım dünya bu kadar güzel insanlarla dolar ve umarım böyle hikayeler sadece filmlerde olmaz.

İyi seyirler…

BajrangiBhaijaanFragman