Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

TAKAR EFENDİ ESKİDJİ – BALAT

Herkese merhabalar, hafta sonuna çok az bir zaman kalmışken yaptığım Balat çıkarmasından sonra yine güzel bir mekanla karşınızdayım. TAKAR EFENDİ ESKİDJİ – BALAT el yapımı takılar ve objeler satan bir dükkan.

Mekana  geçmeden önce  ufak tefek edindiğim bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum.

Hasan Bey’ in anlattığına göre dükkanın altmış yılı aşkın bir geçmişi var. Eskiye dönük, sakin bir atmosfere sahip olan dükkanda vakit geçirmek eminim sizinde hoşunuza gidecek. Bir mimarla ortak olarak çalıştıkları dükkanda oldukça dikkat çekici takılar ve objeler mevcut.

Aslında dikkat çekmesinin en büyük sebebinin el yapımı olması diye düşünüyorum.

Sonuçta verilen emek çok fazla, zaten dükkana girdiğiniz de Hasan Bey’ i çalışırken görme şansınız oldukça yüksek. Bir yandan işini yapıp diğer yanda merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyor.

Her bütçeye göre el yapımı ürünlerin bulunmasının yanı sıra takdir edersiniz ki çok fazla emek harcanmış ürünlerin fiyatları da biraz el yakan cinsten hatta sizin için en pahalı olanlardan bir tanesini fotoğrafladım. Üzerinde İhlas suresi yazan bu kolyeye verilen emeği tahmin edersiniz ama eminim güzel bir hatıra edineceksiniz bu dükkandan.

İstanbul’ da yaşıyorsanız ya da İstanbul’ u ziyaret etme şansınız olur da Balat’ a yolunuz düşerse uğramanızı tüm içtenliğimle tavsiye ederim. Ayrıca burada vakit geçirdikten hemen sonra karşı dükkandaki açık arttırmayı izleyebilir ya da katılabilirsiniz.

14625479_1135011779918650_676734005_n

Güzel vakit geçirmeniz dileğiyle …