Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Vav Kahve – Üsküdar

Herkese merhaba,umarım herkesin keyfi yerindedir. Değilse eğer, benim size ufak gezi tavsiyelerim devam ediyor. Bildiğiniz gibi, soğuk günlerin gelmesiyle birlikte sıcacık, samimi kafelerde vakit geçirmek, sohbet etmek ya da bir köşede çayımızı yudumlarken kitabımızı okumak ya da okuyor gibi yapmak 🙂 hepimizin vazgeçilmezi. İşte onlardan bir tanesi de  Vav Kahve – Üsküdar.

vav

Daha açılmadan o kadar büyük bir ses getirdi ki sosyal medya da, merak edip açılışına katılmıştım.

Vav Kahve için söylenecek çok şey var ama hepsinden önce, silkelenin ve içeri geçip kendinize bir çay söyleyin. Zaten çay bir lira 🙂

merhaba

Fotoğrafçı olan iki ortağın, kafeyi açarken büyük bir ticari amaç gütmemeleri ve hem işlerini halledecekleri hem de gelen misafir olursa ufak tefek ikramlarla günlük masraflarını çıkartacakları yönünde bir düşünceleri varmış.

Tabi işler öyle olmadı çünkü mekan sahipleri ve mekanı destekleyen arkadaşları o kadar sıcak kanlı ki mekan kısa zamanda insanların beğenisini kazandı.

bar

Sanırım bunda en önemli etkenlerden bir tanesi, masanıza siparişiniz geldiği zaman, halinizi hatırınızı soran, sizi evinde ağırlıyormuş gibi ilgilenen çalışanlarının olması.

Ufak bir mekan olmasına ve size mükemmel bir manzara sunmamasına rağmen, ambiyansının verdiği bir etki mi demeli bilmiyorum ama oturup sohbete dalmak oldukça keyifli. Tabi biraz da şanslı gününüzdeyseniz güzel bir musiki keyfi de yaşayabilirsiniz.

salvador

Kafeyi incelerken atlamamanız gereken bir ayrıntı da mekan da gördüğünüz her şey el emeği. Şahsen ben hayranı olduğum Salvador’ un deli bakışlarıyla çayımı yudumlarken çok keyif aldım:)

v

Ben biraz da kafenin ismine takılmıştım ama Abdurrahman Bey onu da gayet güzel açıkladı. Aslında daha farklı isimler düşünülmüş.  Ama hizmet sektörünü bilirsiniz her insana aynı tevazu ve sabır gösterilmeli, vav harfi de tevazuyu temsil ettiğinden ve tabi ki manevi anlamı açısından önemini bildiklerinden bu Vav Kahve ismini tercih etmişler.

Yolunuz düşerse bir ziyaret edin derim. Hem salçalı ekmekle sarı kola bile var 🙂

Umarım keyif alırsınız.

VavKahveInstagram