Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Eski Kitap Cafe – MERSİN

Herkese selam, burada havalar iyiden iyiye soğudukça, aklıma Mersin’ in yazdan kalma günleri geliyor. Mersin aklıma düşmüşken de, orada keşfettiğim Eski Kitap Cafe’ den bahsetmeden geçemeyeceğim.

Çünkü gördüğüm en orijinal mekandı. Mekanın hikayesinin yanında birde güzel  çift ki, Tuncay Bey ve Buket Hanım. Aşk mekanı aşk… ( İç geçirmek serbest 🙂 )

 

 

Ben yarışmayı çok takip edememiştim ama öğrendiğim kadarıyla Tuncay Bey Ütopya yarışmasının birincisi.  Aynı zamanda Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu.

 

 

Yarışmadan sonra İstanbul’ da birçok mekana bakmış olsalar da, yine en güzeli Mersin’ e dönmek demişler ve bu güzel, mütevazi ve kendine özgü mekanı açmışlar.

eski-kafe

 

Ve en sevdiğim yanı, yine her şey el emeğiydi. Herkes emek vererek yapıyor işini ama sandalyesinden, yerdeki parkesine kadar her şey el emeği olunca saygımız da sonsuz oluyor.

Ayrı bir his uyandırıyor.  Sanırım ilmek ilmek dokumak gibi.

eski-kitap-kafe-mersin

 

Eğer biraz kafenin konseptinden bahsetmek gerekirse, adından da anlaşılacağı gibi, insanların sakin bir ortamda vakit geçirme arzusunu giderebileceği , kitap okuyabileceği, ders çalışabileceği bir ortam.

 

Bunların yanında ise belirli günlerde sinema günleri yapıyorlar.

sbjkbcjs

Mekanı daha yeni açtıkları için, akıllarındaki her şeyi gerçekleştirememişler ama yavaş yavaş düzeni oturtmaya çalışıyorlar.

Yanlış hatırlamıyorsam iki aylık bir mekan ama buna rağmen oldukça sevilmiş.

Mersin’ de olup da henüz gitmemiş olan varsa bir an önce ziyaret edin derim 🙂

E hadi gidin 🙂

TuncayKesInstagram