Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

BARFİ

Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur.

 

Herkese merhabalar, battaniyemizin altına saklandığımız günler geldi bile. Ertesi gün başlayacak mesaiyi ya da çalacak zili düşünmeden, biten sınavların üstüne film keyfi yapmak için en güzel mevsim.

Bugün sizlere severek izlediğim bir Hint filminden bahsedeceğim. Barfi, 2012 yılında vizyona girmiş.

Filmin başrolünü  Ranbir Kapoor, Priyanka Chopra, Roopali Ganguly paylaşıyor.

Annesini küçük yaşta kaybetmiş ve babası tarafından yetiştirilen işitme ve konuşma engeli olan ama tüm bunlara rağmen sempatik ve kendine sonsuz güvenen adam Barfi’ nin, yaşadığı talihsizlikleri ve iki aşk arasında kalışını konu edinmiş.

Filmde, Ranbir Kapoor ve otistik genç kız rolünü canlandıran Priyanka Chopra oyunculuklarını olağan üstü sergilemişler.

Hint filmlerinin ne kadar duygusal olsa da yine bir o kadar eğlenceli olduğunu artık biliyoruz ama bu bölümleri bir kenara dursun, beni en çok etkileyen kısmı Barfi’ nin insanlar üzerinde uyguladığı güven testiydi.

Yalanları ya da gerçekleri duyamayan birinin başka bir seçeneği var mıdır bilmiyorum ama Barfi için en güvenilir yoldu sanırım. Ya gözlerinin ya da kalbinin sevdiğini seçmeliydi. Tabi birde ona güveneni.

Biraz gözlerinizi yaşartacak ama bir yandan da içinizi ısıtacak olan bu filmi izlemenizi tavsiye etmem. İzlemenizi çok ama çok isterim.

Eminim bittiğinde sizde benim gibi, hem bittiğine üzülecek hem de gözyaşlarınızla ve yanağınıza konan tebessümle birlikte mutlu sonu uğurlayacaksınız.

İyi seyirler …

Barfi Fragman