Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Velvet Cafe – Galata

Herkese merhabalar, 2017′ nin ilk günlerinde,  gelin size güzelce vakit geçirebileceğimiz, sıcacık, tatlı bir mekan olan Velvet Cafe – Galata’ dan bahsedeyim.

Galata’ ya olan aşkımı bilenler bilir. Bilmeyenlerde buyurun öğrendiniz. 🙂

Instagramda gördüğüm, kahve fincanları ile dikkatimi çeken  Velvet Cafe – Galata’ya  gittiğiniz zaman sizi güzel kokularla, sempatik ve oldukça sıcak bir mekan karşılıyor.

Velvet Cafe,  Firuzan Hanım, kardeşi ve oğlu Yüksel Bey tarafından işletiliyor.  Tüm çalışanlarda mevcut olan içtenlik ve güler yüz ise kafenin gözünüzde daha da güzel gözükmesini sağlıyor.

Velvet Cafe’ nin en güzel yönlerinden biri tamamen vintage olan tasarımı sanırım. Kullanılan eşyaların renklerinin kattığı enerjide ayrı tabi.

Cafede genel olarak bir Edith Piaf etkisi söz konusu, Fransız müziklerinin kattığı yumuşak hava ile, size sunulan fincanların hikayesini dinleyip hangisinde kahvenizi yudumlayacağınıza karar verdikten sonra, birde kaymaklı un  helvası istemeyi unutmayın derim. 🙂

Sanırım bir mekanı özel kılan en güzel unsurlara sahip. Şöyle ki; cafe başta olmak üzere her eşyanın kendine özgü hikayesi var.

Bence o an ihtiyacınız olmasa bile, lavabosuna da bir göz atın derim 🙂 Biraz garip bir istek oldu biliyorum ama gittiğiniz

zaman nedenini anlayacaksınız 🙂

Tabi ki daha fazla sürprizini kaçırmayacağım ve gidip görmenizi ısrarla tavsiye edeceğim.

Muhabbetiniz bol olsun…

 

Velvet Cafe İnstagram